منتشر شد.آموزش مدلسازی سازه فلزی در Tkla structures 2016 ,

۱۳۹۶/۱۱/۷ شنبه
(14)
(0)
منتشر شد.آموزش مدلسازی سازه فلزی در Tkla structures 2016
منتشر شد.آموزش مدلسازی سازه فلزی در Tkla structures 2016
 
همچنانکه می‌دانید نرم افزار tekla structures  که در نسخه جدید با سالِ عرضه، یعنی 2016  معرفی و شکل کلی آن متحول شده ،اکثر کاربران را دچار سردرگمی کرده است. از این رو بر آن شدم پس از کتاب بسیار موفق " آموزش گام به گام نرم افزار  tekla structures  به روش انجام پروژه " که در آن روی نسخه‌های 16 الی 20 نرم افزار کار شده بود،  با تغییرات لازم در آن، کتاب جدیدی را برای کاربران تازه این نرم افزار تهیه کنم تا با نسخه 2016 آن آشنا شوند. این تغییرات روی کتاب قبلی به دو جهت مناسب خواهد بود :
  1. مقایسه دو کتاب ( قدیمی و جدید ) نزد کاربرانی که با نسخه‌های گذشته نرم‌افزار آشنا هستند.
  2. آشنایی با نسخه جدید بدون هیچ نگرانی از تغییرات گذشته برای کاربران جدید.
برای اینکه کاربران عزیز بخوبی با روند تهیه یک مدل فلزی آشنا شوند در ابتدای کتاب مجموعه‌ای از یک سازه فلزی با جزییات اتصالات را قرار دادم تا به مرور، هم با نحوه مدل کردن آن آشنا شده و هم من و شما به یک نتیجه مشترک برسیم. این روند باعث خواهد شد کاربران مبتدی به صورت گام به گام با نرم افزار آشنا شوند و سطح آموزش از این طریق  بالا رود.
این کتاب با زبانی ساده و با توجه به نیازمندیهای کاربر حین کار تهیه شده است. لذا هر جا لازم باشد که کاربر نیاز دارد درباره موضوعی بداند همانجا مختصرا یا مفصلا موضوعات مورد نیاز مطرح می‌شود. لذا توصیه می‌شود برای یادگیریِ بیشتر باید تمرینات کتاب را حتما انجام داده و گام‌به‌گام پیش رفت. لازم است بدانید در این کتاب فقط به آموزش مدلسازی المانهای فلزی پرداخته می‌شود و مواردی مانند ساخت المانهای بتنی و طراحی بررسی نخواهد گردید. از این رو در ابتدا با قرار دادن سری کاملی از نقشه‌های طراحی یک سازه فلزی، آن را مدل می‌کنیم و همه مراحلی را که به تهیه نقشه‌های کارگاهی می‌انجامد را روی این سازه بررسی خواهیم کرد.
در اینجا لازم می‌دانم از زحمات برادر عزیزم مهندس امیر قهاری و دوستانی که در هر یک از مراحل مختلف یار و یاور اینجانب بوده‌اند سپاسگذاری کنم.
با اینکه این کتاب بارها مورد باز خوانی قرار گرفت با این حال و بی‌تردید بدون اشکال نیز نخواهد بود. لذا همچنانکه امید است مهندسان و تکنسین‌ها از این کتاب بهره کافی ببرند، برای هر گونه خطا از ایشان پوزش می‌خواهم و امیدوارم اینجانب را از نظراتشان آگاه سازند.
محسن قهاری
خرید کتاب و فیلم آموزشی:

روی خرید کلیک کنید. 
زمان پاسخ از 1 تا 24 ساعت-سوالات و مشکلات تخصصی کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک( نمایش داده نخواهد شد)
* متن پیام و ورژن تکلای خود را وارد کنید

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر